Jak wyglądałaby biżuteria retro, gdyby dziś panowała taka moda jak prawie sto lat temu? Taka nowoczesna biżuteria retro na pewno miałaby jakieś ciekawe cechy. 
Dziś również powstaje biżuteria retro, ta jednak jest inspirowana tą klasyczną. W pewnym sensie mozna by sobie wyobrazić retro w nowoczesnym wydaniu, bo ostatnie lata to przecież czas panowania tego stylu, także w świecie biżuterii.
Na pewno nowoczesna biżuteria retro jest dużo mniej strojna od tej klasycznej. Nie ma tutaj jakiegoś polerowanego złota, wielkich kamieni i generalnie brakuje takiego mocnego uderzenia :) Za to ta nowoczesna bardziej stara się wyglądać jakby przeleżała na strychu sto lat :) 
Jest to na pewno oczywiste odwołanie do retro. Podejście do biżuterii retro w nowoczesnej wersji jest jednak bardziej minimalistyczne i chyba to jest jedna z cech, która nam współczesną biżuterię charakteryzuje. 
Pewnie się nie dowiemy jak by biżuteria retro dziś wyglądała, gdyby ten trend zapanował dopiero dziś, ale na pewno wiemy jak wygląda ta takim stylem inspirowana. Leave a Reply.